Verrasztó Dávid két aranyérmet nyert Sarcelles-ben

Verrasztó Dávid két arany- és egy ezüstérmet nyert pénteken az úszók Golden Tour elnevezésű franciaországi sorozatának második állomásán, Sarcelles-ben.

A helikopter-balesetben 2015-ben elhunyt olimpiai bajnok Camille Muffat emlékére kiírt viadal első napján az FTC 29 éves kiválósága előbb délelőtt 800 méter gyorson bizonyult a legjobbnak (8:08.96 p), majd a délutáni programban 1500 méter gyorson végzett a második helyen (15:33.82). Nagyjából negyedóra múlva már ismét medencében volt a 400 méteres vegyesúszás kétszeres Európa-bajnoka és kétszeres vb-ezüstérmese, aki legsikeresebb számában mindenkit maga mögé utasítva hatalmas előnnyel győzött (4:17.96).

A pénzdíjas versenysorozat február elején Nizzában rajtolt, harmadik – befejező – állomása pedig április 6. és 8. között Marseille-ben lesz.