COLOGNE, GERMANY - JUNE 04: Laszlo Nagy of Veszprem throws the ball during the VELUX EHF FINAL4 3rd place match between Telekom Veszprem and FC Barcelona Lassa at Lanxess Arena on June 4, 2017 in Cologne, Germany. (Photo by Lukas Schulze/Getty Images)

Otthon parádézott a Veszprém a Bajnokok Ligájában

2018. 02. 17. 19:45

A Telekom Veszprém esélyeshez méltóan 34-22-ra legyőzte a vendég fehérorosz Meskov Breszt csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 12. fordulójában, szombaton, és így továbbra is harcban van csoportjában a második helyért.

Az előző idényben BL-bronzérmes Veszprém – amely története során egyszer sem kapott ki a Breszttől – eleinte szinte minden támadásából betalált, de mivel a védelme eleinte nem zárt rendesen, a 12. percben 7-6 volt az állás. Mivel a vendégek nem tudtak egyenlíteni, és 10-6 lett, ezért időt kértek. Azonban számukra nem volt visszaút: Momir Ilic vezérletével a 18. percben már 14-7 volt az állás. A szünetig tovább nőtt a különbség.

A második félidőben sem volt kérdés, átlagban minden két hazai találatra egy válasz érkezett, szűk negyedórával a vége előtt 30-15-re lépett el Ljubomir Vranjes csapata. A hajrában kicsit kiengedett a Veszprém, de így is gond nélkül tartotta otthon a két pontot. Jövő vasárnap a német Flensburg-Handewitt vendége lesz a magyar bajnok.

Eredmények, férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 12. forduló, B csoport:

Telekom Veszprém-Meskov Breszt (fehérorosz) 34-22 (20-11)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain (francia) 22 pont/12 mérkőzés, 2. Telekom Veszprém 15/12 (347-325), 3. Flensburg-Handewitt (német) 15/12 (348-336), 4. THW Kiel (német) 13/11, 5. Vive Tauron Kielce (lengyel) 11/12, 6. Meskov Breszt 8/12, 7. Aalborg HB (dán) 5/11 (292-315), 8. RK Celje PL (szlovén) 5/12 (344-377)