Babosék nagy csatában kaptak ki a dohai negyeddöntőben

Az Australian Open-győztes Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettőst a negyedik helyen emelték ki a 3,2 millió dollár (807 millió forint) összdíjazású keménypályás dohai női tenisztornán, ahol pénteken a legjobb négy közé kerülésért léptek pályára. Az ellenfél a nyolcadikként kiemelt Andreja Klepac, María José Martínez Sánchez kettős volt.

Az első szettet elég simán elveszítették fél óra alatt 6-2-re, a másodikban ugyanakkor 4-3-nál brékelni tudtak, majd a következő játékban adogatóként szereztek pontot és kiegyenlítettek. A döntő rövidítésben 5-5-ig fej fej mellett haladtak a párosok, 5-5 után azonban megtorpantak Babosék, utána már egy csak egy labdamenetet nyertek meg. A találkozó 1 óra 21 percen át tartott.

A 24 éves Babos a jövő héten címvédőként indul egyesben a budapesti tornán a BOK Csarnokban.

Eredmény – WTA-torna, páros, negyeddöntő

Klepac, Martínez Sánchez (szlovén, spanyol, 8.) – Babos, Mladenovic (magyar, francia, 4.) 6-2, 3-6, 10-6

Nyitókép: MTI/EPA/Ritchie B. Tongo