Babos Tímea bejutott a döntőbe Tajvanon

A negyedik helyen kiemelt Babos Tímea bejutott a 226 ezer dollár (56,7 millió forint) összdíjazású kemény pályás tajvani női tenisztorna döntőjébe, miután szombaton kétszettes győzelmet aratott a kínai Vang Ja-fan ellen.

A párosban friss Australian Open-bajnok magyar játékos – aki 45. a világranglistán – a másfél óráig tartó mérkőzésen kétszer vette el ellenfele adogatását, és összességében magabiztosan nyert.

A vasárnapi döntőben Katerina Kozlova lesz Babos ellenfele. A 23 éves ukrán játékos 85. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 71. volt. A két teniszező eddig egyszer találkozott: 2015-ben Dohában 6:2, 6:4-re Kozlova győzött.

A 24 éves Babos párosban is elődöntős volt a tornán, az egyes elődöntője után lépett pályára ideiglenes partnerével, a tajvani Csan Hao-csinggel. Két szettben, 6:2, 6:2-re kikaptak.