RIO DE JANEIRO, BRAZIL - AUGUST 19:  Attila Biro the Head Coach of Hungary looks on during the Women's Water Polo Bronze Medal match between Hungary and Russia on Day 14 of the Rio 2016 Olympic Games at the Olympic Aquatics Stadium on August 19, 2016 in Rio de Janeiro, Brazil.  (Photo by Adam Pretty/Getty Images)

Női vízilabda: kikapott a magyar válogatott Görögországtól

2018. 02. 02. 21:40

A magyar női vízilabda-válogatott kikapott a házigazda görögöktől az Európa Kupa pénteki játéknapján. Bíró Attila szövetségi kapitány csapata ezzel együtt gyakorlatilag már továbbjutott az ötös csoportból, amelyből a legjobb három csapat folytathatja szereplését a szuperdöntőben.

A görögök szereztek vezetést, de a voloszi tornára átalakított-megfiatalított magyar csapat egyenlített, és ugyanígy tett 2-1 után is, a duplázó Leimeter Dóra révén. A 3-2-es első játékrészt egy csupán egyetlen találatot hozó negyed követte, majd a harmadik nyolc percben Gurisatti Gréta révén 4-3-ra felzárkózott Bíró Attila válogatottja. Ekkor volt azonban utoljára szoros az állás, a görögök elhúztak 6-3-ra. A befejező negyedben Csabai Dóra még eredményes volt ugyan, ám válaszul újabb két hazai gól következett, és Gurisatti második találata már csak a szépítést jelentette, a görögök 8-5-re győztek.

Női Európa Kupa, 2. játéknap:

Görögország-Magyarország 8-5 (3-2, 1-0, 2-1, 2-2)
a magyar csapat gólszerzői: Leimeter, Gurisatti 2-2, Gurisatti 1

Szombaton pihenőnapot tart a magyar csapat, majd vasárnap zárja kupaszereplését a csoport leggyengébbje, Izrael válogatottja ellen.