Szenzációs hajrával nyert a női pólóválogatott

2018. 02. 01. 21:12

A magyar női vízilabda-válogatott fantasztikus hajrával 11-9-re legyőzte az olasz csapatot az Európa Kupa voloszi csoportjának csütörtöki nyitófordulójában.

Bíró Attila alaposan megfiatalított csapata diktálta a tempót, az olaszok elsősorban az emberelőnyös szituációknak köszönhetően tartották a lépést. A rivális négyből három fórt értékesítve egygólos hátrányban volt a nagyszünetben.

A harmadik felvonásban mindkét kapu előtt sok hibát követtek el a magyarok, az olaszok pedig ezt kihasználva kétgólos előnyre tettek szert.

A zárófelvonásban két percen belül megfordította az állást a magyar csapat: előbbi Leimeter volt eredményes, majd Vályi emberhátrányban szerzett labdát, végigúszott a medencében, és betalált. Néhány pillanattal később újra Leimeter lőtt gyönyörű gólt, miután elsüllyesztette az olasz kapust.

Három és fél perccel a vége előtt Gyöngyössy harcolt ki előnyt, Bíró Attila időt kért, a kijátszott figura végén pedig Gurisatti lőtt fontos gólt. Az olaszok szépítettek ugyan, de a túloldalon Csabai hatalmas, keresztléces gólt dobott. Az olaszok egy perccel a vége előtt emberelőnyben lövésig sem jutottak el, ezzel eldőlt a találkozó.

„Nagy fegyvertény semleges pályán a majdnem komplett olasz válogatottat legyőzni. Bíztam ebben az eredményben, ezt a hitet próbáltam a szakmai stábbal nekik átadni, mert nem szabad megijedni, bárki is áll velük szembe. Nos, nem ijedtek meg, igazi csapatként játszva közös erővel nyertünk. Érdekes mederben ment a csata, a játékvezetők engedték a játékot, alig-alig fújtak a sípjukba – öröm volt látni, hogy felvettük a kesztyűt, és masszívan védekeztünk!” – mondta a waterpolo.hu-nak Bíró Attila.

A magyar válogatottra pénteken két mérkőzés is vár, délelőtt a németek, este pedig a házigazda görögök ellen.

Eredmény – Női Európa Kupa, 1. játéknap

Magyarország-Olaszország 11-9 (4-2, 1-2, 1-4, 5-1)
a magyar csapat gólszerzői: Csabai, Gurisatti, Vályi, Leimeter 2-2, Rybanska, Horváth B., Gyöngyössy 1-1

Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd