Hangáék most otthon kaptak ki, egyre reménytelenebb a helyzetük

Hanga Ádám csapata, a Barcelona két ponttal kikapott hazai pályán az olasz AX Milano együttesétől a férfi kosárlabda Euroliga alapszakaszának csütörtöki játéknapján.

Pedig a katalán együttes jól kezdett, az első negyed végén tíz ponttal vezetett, a nagyszünetben még hattal és még a harmadik játékrész derekán is náluk volt az előny, ám a Milano szép lassan visszakapaszkodott, 58-58-nál érte utol ellenfelét. A negyedik negyed elég szoros játékot hozott, az olaszok várhatták kedvezőbb helyzetből a hajrát, de a Barcelona egyenlített az utolsó percben. Öt másodperccel a vége előtt Dairis Bertans kosara döntötte el a mérkőzést.

A magyar válogatott játékos alig több mint 15 percet töltött a pályán, ezalatt négy pontot dobott, három lepattanót szerzett és két gólpasszt adott.

A Barcelonának hét győzelem mellett ez volt a 14. veresége az Euroligában. A Barca csak a 13. helyen áll, a Milano az utolsó előtti. Az első nyolc jut be a rájátszásba.

Eredmény – Euroliga, 21. forduló

Barcelona Lassa (spanyol) – AX Milano (olasz) 81-83 (25-15, 23-27, 14-22, 19-19)

Nyitókép: Urbanandsport / NurPhoto