Félelmetes, amit a Houston sztárja művelt

James Harden, a Houston Rockets sztárja 60 pontot dobott az Orlando Magic elleni győztes meccsen az NBA legutóbbi játéknapján.

A találkozó utolsó két percét – amely döntetlenről indult – 7-0-ra nyerte meg a Houston, Harden erre az időszakra hat pontot tartogatott. A játékos – aki a Rockets rövid kispadja miatt 46 percet töltött a pályán – 10 lepattanót szerzett és 11 asszisztot adott,

így a liga történetének első olyan tripladuplát elérő játékosa lett, aki 60 ponttal zárta a meccset, és övé az új klubrekord.

A Cleveland Cavaliers elleni hazai győzelemmel a Detroit Pistons lezárta nyolcmeccses nyeretlenségi sorozatát. Andre Drummond 21 ponttal, 22 lepattanóval és 7 gólpasszal segítette győzelemhez a Pistonst, míg csapattársa, Stanley Johnson 26 pontja egyéni rekord.

Tizenegyedik vereségét szenvedte el a szezonban a címvédő Golden State Warriors,

a győztes házigazda Utah Jazz játékosai közül Ricky Rubio 23 pontot szerzett és 11 gólpasszt adott, Joe Ingles és Donovan Mitchell pedig 20-20 pontig jutott.