Babos Tímea vegyes párosban is bejutott a döntőbe

Babos Tímea az indiai Rohan Bopannával párban bejutott az ausztrál nyílt teniszbajnokság vegyes párosversenyének döntőjébe. A magyar-indiai kettős pénteken, alig pár órával Babos női párosdiadala után lépett pályára a María José Martínez Sánchez, Marcelo Demoliner spanyol, brazil duó ellen.

Babosék megnyerték az Australian Opent
A magyar teniszező Kristina Mladenoviccsal alkotott párosa két szettben győzte le az orosz riválist pénteken. 1986 óta ez az első magyar Grand Slam-győzelem.

Az ötödik helyen kiemelt Babosék az első szettben nagy csatában, fogadóként elnyert ponttal kerültek játszmaelőnybe, azonban a második játékrészben 5-5-nél ők veszítették el a saját szervájukat, a rivális így egyenlíteni tudott. Következett a döntő rövidítés, Babosék 2-2 utn zsinórban öt labdamenetet nyertek meg, majd a harmadik meccslabdájukat értékesítve jutottak fináléba. A találkozó 1 óra 27 percen át tartott.

A döntőben majd a nyolcadik helyen kiemelet, kanadai-horvát Gabriela Dabrowski, Mate Pavić páros ellen játszanak. A mérkőzés vasárnap reggel 6-tól lesz.

Eredmény – Australian Open, vegyespáros, elődöntő

Babos Tímea, Rohan Bopanna (magyar, indiai)- María José Martínez Sánchez, Marcelo Demoliner (spanyol, brazil) 7-5, 5-7, 10-6

Nyitókép: MTI/AP/Andy Brownbill