Óriási: a Sopron Basket Európa legjobb nyolc csapata közt

Szerda este a Sopron Basket 66-61-es győzelmet aratott a belga Castors Braine otthonában a női kosárlabda Euroliga 12. fordulójában. Ezzel a csapat 12. forduló után 8/4-es győzelem/vereség mutatóval, húsz szerzett ponttal az A-csoport második helyén áll és már matematikailag is bebiztosította helyét az Euroliga negyeddöntőjében Roberto Iniguez együttese. A lányok érthető módon örültek.

Women’s Basketball Sopron (@wbsopron) által megosztott bejegyzés, Jan 17., 2018, időpont: 2:05 (PST időzóna szerint)

A kifejezetten küzdős meccsen fokozatosan került a magyar csapat fölénybe, de ettől még a vége előtt nem sokkal 57-57-et mutatott az eredményjelző. A találkozó utolsó négy percében a Sopron amerikai légiósa, Crystal Langhorne vált főszereplővé. Előbb 2+1-es helyzetet értékesített, , majd a center középtávoli kísérlete is célt ért, végül betörésből is eredményesnek bizonyult (a csapat legeredményesebb dobója 15 ponttal zárt végül). Segítségével 64-61-re húzott el a Sopron, amely a meccset Turner két büntetője zárta le.