Sport

Magyarok, akik miatt vörösre tapsoltuk a tenyerünket

Kálnoki Kis Attila
Kálnoki Kis Attila

rovatvezető. 2017. 12. 30. 17:00

Szerencsére idén is elkényeztették a magyar sportolók a szurkolókat. Az olimpiai sportágakban öt világbajnoki címet ünnepelhettünk, továbbá hét Európa-bajnoki arany után játszották a magyar himnuszt. Világbajnokságokon összesen 26 érmet hoztak haza a magyarok, míg az Eb-ken 34-et. (Az egyes felsorolásoknál az érmeseket nem alfabetikus, hanem az elért eredmények időrendjében szedtük.)

2017. magyar világbajnokai (olimpiai versenyszámok):1, Július 21.: Szatmári András 27 év után nyert kardvívásban egyéni világbajnoki aranyérmet.

Edző: Gárdos Gábor

2, Július 24.: Hosszú Katinka a budapesti vizes világbajnokságon a tőle megszokott világszínvonalon hozta a rövidebb vegyesszám, a 200 méter aranyát.

Edző: Shane Tusup

3, Július 30.: Az Iron Lady pár nappal később 400 m vegyesen elképesztő fölénnyel csapott elsőként célba.

Edző: Shane Tusup

4, Augusztus 26.: Hiába esett ki ilyen-olyan okok miatt a magyar női kajak-kenu elit, annyira erős a sportág bázisa, hogy a Takács Tamara, Medveczky Erika, Fazekas-Zur Krisztina, Vad Ninetta négyes 500 méteren így is világbajnok lett.

Szövetségi kapitány: Hüttner Csaba

5, Október 29.: Talán az idei év legnagyobb szenzációja, hogy Babos Tímea és Andrea Hlavácková párosa szetthátrányból, döntő rövidítésben győzte le a Kiki BertensJohanna Larsson holland-svéd duót a női teniszezők világbajnokságának párosdöntőjében. A 24 éves soproni játékos ezzel a magyar női teniszező, aki vébét nyert.

Edző: Thomas Drouet

A 2017-es év magyar vb-érmesei és helyezettjei az olimpiai versenyszámokban:

Ezüstérmesek: 

  1. Korcsolya – ST 1000 m – Liu Shaoang
  2. Korcsolya – ST váltó – Bácskai Sára Luca, Heidum Bernadett, Jászapáti Petra, Keszler Andrea
  3. Kosárlabda – 3×3 csapat – Bozóki Bettina, Papp Klaudia, Süle Krisztina, Theodorean Alexandra
  4. Vívás – kard csapat – Decsi Tamés, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron
  5. Úszás – 200 m pillangó- Cseh László
  6. Úszás – 200 m hát – Hosszú Katinka
  7. Úszás – 100 m pillangó – Milák Kristóf
  8. Úszás – 400 m vegyes – Verrasztó Dávid
  9. Vizilabda – férfi csapat – Decker Attila, Nagy Viktor, Decker Ádám, Erdélyi Balázs, Gór-Nagy Miklós, Hárai Balázs , Hosnyánszky Norbert,, Manhercz Krisztián, Mezei Tamás, Török Béla, Varga Dénes, Vámos Márton, Zalánki Gergő
  10. Atlétika – súlylökés – Márton Anita
  11. Öttusa – egyéni – Kasza Róbert
  12. Öttusa – egyéni – Földházi Zsófia
  13. Kajak-kenu – K-1 200 m- Horváth Bence

Bronzérmesek:

  1. Korcsolya – ST váltó – Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang
  2. Vívás – párbajtőr egyéni – Rédli András
  3. Úszás – 4×100 m gyors – Kozma Dominik – Németh Nándor – Holoda Péter – Bohus Richárd
  4. Úszás – 200 m pillangó – Hosszú Katinka
  5. Atlétika – 110 m gát – Dr. Baji Balázs
  6. Birkózás – kötöttfogás, 75 kg – Lőrincz Tamás
  7. Birkózás – kötöttfogás, 98kg – Kiss Balázs
  8. Kajak-Kenu – C-1 200 m – Takács Kincső

2017-es év magyar Európa-bajnokai (olimpiai versenyszámok)

Aranyérmesek:

  1. Korcsolya – ST 1000 m – Liu Shaolin Sándor
  2. Birkózás – kötöttfogás, 85 kg – Lőrincz Viktoró
  3. Kajak-kenu – K-4 500 m – Lucz Dóra, Takács Tamara, Medveczky Erika, Vad Ninetta
  4. Kajak-kenu – C-2 500 m – Balla Virág, Takács Kincső
  5. Kajak-kenu – K-4 500 m – Nádas Tibor, Tótka Sándor, Mozgi Milán, Molnár Péter
  6. Kajak-Kenu – K-1 500 m – Takács Tamara
  7. Kajak-kenu – K-1 200 m – Lucz Dóra

Ezüstérmesek:

  1. Korcsolya – ST 1500 m – Liu Shaoang
  2. Korcsolya – ST 1000 m – Liu Shaoang
  3. Korcsolya – ST 1000 m – Keszler Andrea
  4. Korcsolya – ST váltó – Bácskai Sára Luca, Jászapáti Petra, Keszler Andrea, Kónya Zsófia
  5. Torna – összetett – Kovács Zsófia
  6. Torna – lólengés – Berki Krisztián
  7. Birkózás – szabadfogás, 75 kg – Németh Zsanett
  8. Birkózás – kötöttfogás, 130 kg – Lám Bálint
  9. Vívás – kard egyéni – Szilágyi Áron
  10. Kajak-kenu – K-1 200 m – Horvát Bence
  11. Kajak-kenu – C-1 200 m – Takács Kincső
  12. Öttusa – egyéni – Kovács Sarolta
  13. Öttusa – egyéni – Kasza Róbert

Bronzérmesek:

  1. Judo – 48 kg – Csernoviczki Éva
  2. Judo – 78 kg – Joó Abigél
  3. Torna – ugrás – Dévai Boglárka
  4. Birkózás – szabadfogás, 86 kg. – Veréb István
  5. Birkózás – szabadfogás, 58 kg – Barka Emese
  6. Birkózás – kötöttfogás, 98 kg – Kiss Balázs
  7. Birkózás – kötöttfogás, 75 kg – Lőrincz Tamás
  8. Vívás – kard egyéni – Pusztai Liza
  9. Vívás – párbajtőr egyéni – Szász-Kovács Emese
  10. Vívás – kard csapat – Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron
  11. Ökölvívás – 75 kg – Harcsa Zoltán
  12. Súlyemelés – +90 kg – Magát Krisztina
  13. Karate – kumite 75 kg – Hárspataki Gábor
  14. Kajak-kenu – K-1 1000 m – Kopasz Bálint

Kiemelt kép: MTI/Czeglédi Zsolt

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Kommentek

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.