Sport

Mi a közös Fa Nándorban, Hosszú Katinkában és Michelisz Norbertben?

24.hu
24.hu

2017. 12. 20. 09:31

Korábban a témában:

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 56 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére. A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül kiemelkedik a fallabdázó Krajcsák Márk és a búvárúszó Balázs Péter, mindketten 13. alkalommal lettek a legjobbak. A tornász Berki Krisztián tizenegyedszer, az úszó Cseh László és a szörfös Gádorfalvi Áron pedig egyformán tizedszer érdemelte ki szövetsége elismerését.

Az év legjobbjai:

Amerikai futball:
Törzsök Tamás
(Budapest Cowbells) 1.

Asztalitenisz: 
Szudi Ádám (Borussia Dortmund) 1.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 6.

Autósport:
Michelisz Norbert (JAS Motorsport Honda) 4.

Atlétika: 
Baji Balázs (Békéscsabai Atlétikai Club) 2.
Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 4.

Baseball/Softball:
baseball: Erdélyi Dániel (Budapest Reds) 1.
softball: Papacsek Éva (Hungarian Astros) 1.

Birkózás: 
szabadfogás: Veréb István (Szombathelyi Haladás VSE) 2.
kötöttfogás: Korpási Bálint (BVSC) 1.
nők: Németh Zsanett (UTE) 1.

Bridzs:
Winkler Gábor (Hegyvidék SE) 1.
Fischer Brigitta (Hegyvidék SE) 3.

Búvárúszás:
uszonyosúszás: Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 5., Kanyó Dénes (Muréna Szegedi Úszó és Búvárklub) 4.

tájékozódási búvárúszás:
Berekméri Dóra (Amphora Búvárklub) 2., Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 13.

Cselgáncs: 
Csoknyai László (Atomerőmű SE) 1.
Erdélyi-Joó Abigél (KSI) 1.

Curling:
A szövetség csak a szezon végén, májusban jelöli ki az év legjobbjait.

Erőemelés:
Erőemelés: Kulcsár Dávid (Kelet Ereje SE) 1. , Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 7.

fekvenyomás:
Balog Nátán (Marvel Team SE) 1., Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 6.

Evezés:
Juhász Adrián (Pénzügyőr) 4. és Simon Béla (Pénzügyőr) 3.
Horváth Kitti (Ferencvárosi EC) 2. és Preil Vivien (Budapest EE) 1.

Fallabda: 
Krajcsák Márk (Victor BLE Griff) 13.
Hajnal Helga (Tisza SC) 1.

Footgolf:
Podusil György (BFGT) 1.

Golf:
Rózsa Dávid (Pannonia Golf & Country Club) 1.
Vadkerti Adél (Pannonia Golf & Country Club) 1.

Gyorsasági görkorcsolya:
Erdős Dávid (Tornádó Team Szeged) 1.
Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged) 4.

Hódeszka:
Pátkai Marcell (Magyar Egyetemi Sí Egyesület) 1.
Fehér Zsófia (Magyar Egyetemi Sí Egyesület) 1.

Íjászat:
pálya: Banda Árpád (UTC ÍSE) 4.
terep: Kakas István (Malév SE) 3.
3D férfi: Molnár Ferenc (Paksi Celőke ÍSE) 3.
3D nő: Kun Alíz (Paksi Celőke ÍSE) 1.
történelmi: Hunyiné Domokos Emőke (Nyílegyenes ÍE) 1.

Jet-ski:
Gerencsér Olivér (Sea Doo Racing Team) 1. és Kasza György (GYM CITY Jet-ski Club) 6.

Jégkorong:
Sebők Balázs (KalPa, finn) 1.
Németh Bernadett (KMH) 1.
inline: Duschek Dávid (Dana ETO Inline HC Győr) 1.

Kajak-kenu:
gyorsasági:
férfi kajak: Horváth Bence (Győri Graboplast VSE) 1.
női kajak: Takács Tamara (Vasas SC) 1.
női kenu: Devecseriné Takács Kincső (Győri Graboplast VSE) 2.

maratoni:
férfi kajak: Boros Adrián (Tolna) 3.
női kajak: Kiszli Vanda (Atomerőmű SE) 1., Mihalik Sára (MULTI SE) 1.
férfi kenu: Kövér Márton (Merkapt SE) 7.

Karate:
Hárspataki Gábor (MTK) 1.
Sterck Laura (MTK) 2.

Kendo:
kendo, férfiak: Babos Gábor (Szigetközi Junior Kendo Klub) 1.
kendo, nők: Laukó Zsófia (Budapest Főnix Kendo és Iaido Klub) 1.
iaido: Bota Norbert (Budo Factory – Kiryoku Sportegyesület) 1.
jodo: Karádi Adél (Budo Factory – Kiryoku Sportegyesület) 1.

Kerékpár:
A Magyar Kerékpáros Szövetség 2018 elején hozza nyilvánosságra döntését.

Kézilabda:
A Magyar Kézilabda Szövetség januárban hozza nyilvánosságra döntését.

Kickbox:
Veres Roland (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia) 2.
Busa Gabriella (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia) 1.

Kosárlabda:
Vojvoda Dávid (Szolnoki Olaj) 3.
Medgyessy Dóra (VBW CEKK Cegléd) 1.

Korcsolya:
rövidpályás gyorskorcsolya: Liu Shaoang (MTK) 1., Jászapáti Petra (SZKE) 2.
gyorskorcsolya: Nagy Konrád (DSC) 4.
műkorcsolya: Tóth Ivett (SKSE) 4.

Labdarúgás:
nagypálya: A januári M4 Sport – Az Év Sportolója gálán hozzák nyilvánosságra a legjobb férfi és női játékost.
futsal: Trencsényi János (Berettyóújfalu) 2.
strandlabdarúgás: Fekete Viktor (Cservy GWP) 5.

Lovassport: 
Hölle Martin (Újhartyán Gyémánt Lovaspark SE) 1.

Motorcsónak:
Bodor Péter (Dunaújvárosi Vízi Sport Club) 5.

Motorsport:
Szőke Márk (Motoaction Monpet Team) 1.
Gál Lili (MAMI Yamaha Fehér) 1.

Műugrás: 
Kormos Villő (RLSE) 5.

Ökölvívás: 
Harcsa Zoltán (Vasas-Süllős Boxing Team) 4.
Kondákor Emília Cecília (Botos András Ökölvívó Akadémia) 1.

Öttusa:
Kasza Róbert (KSI SE) 5.
Földházi Zsófia (KSI SE) 2.

Repülősport:
vitorlázórepülés: Szabó Péter (Alföldi Repülőklub) 1., Kovács Diófási Orsolya (Őcsényi Repülőklub) 1.
vitorlázó műrepülés: Tóth Ferenc (Magyar Műrepülő Klub) 1.
ultrakönnyű repülés: Ferinc Vince (Nagykanizsai Sportrepülő Egyesület) 2.

Ritmikus gimnasztika:
Kis Alexandra (MTK) 2.

Rögbi:
7-es: Czakó Attila (Budapest Exiles) 3., Gránitz Zsuzsanna (Tárnok) 1.
15-ös: Máthé Zoltán (Battai Bulldogok) 1.

Röplabda:
teremröplabda: Keen Cameron (Fino Kaposvár) 1., Szakmáry Gréta (SSC Palmberg Schwerin, német) 2.
strandröplabda: Bagics Balázs (Pénzügyőr) 2., Nacsa Gábor (Strandsport SE) 1.
Lakatos Enikő, Lutter Eszter (Gödöllői RC) 3.

Sakk: 
Rapport Richárd (Szombathelyi MÁV Haladás Vasutas Sportegyesület) 2.
Gara Anita (Pénzügyőr Sportegyesület) 1.

Sí:
alpesi: Samsal Dalibor (Fullsport SE) 3., Miklós Edit (MTK) 6.
sífutás: Kónya Ádám (Veszprémi SE) 4., Szőcs Emőke (Halihó SE) 5.
sílövészet: Gombos Károly (Panoráma SE) 7., Szőcs Emőke (Halihó SE) 5.
síugrás:, Molnár Flórián (Kőszegi SE) 3., Vörös Virág (Kőszegi SE) 3.
szabadstílus: Papp Koppány (Rozmaring SE) 3., Swaney Elizabeth Marian (Fullsport SE) 2.

Sportlövészet:
Péni István (UTE) 2.
Major Veronika (BEFAG Keszthelyi Erdész Lövészklub) 2.

Súlyemelés:
Nagy Péter (Szegedi EAC) 7.
Magát Krisztina (Testvériség SE) 5.

Szektorlabda: 
szektorlabda szakág: Szili Balázs (Józsefvárosi SZE) 1.
12 érintéses szakág: Szathmáry Károly (Forte ALC Vác) 1.

Szkander:
Kovács Péter (Polus Five), Károlyi András (Szegedi Bikák)
Kőváriné Ivánfi Brigitta (Megtorlók SE)

Szörf: 
Gádorfalvi Áron (Wind Sport Club Egyesület) 10.
Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia) 6.

Szumó:
Molnár Tamás (Érdi Spartacus SE) 1.
Sárkány Vivien (Kőbánya SC) 3.

Tájfutás: 
Baumhoczer Máté (Pécsi Vasutas SK) 2.
Weiler Virág (Tabáni Sparatcus SKE) 2.

tájkerékpáros szakág: Tamás Bianka (Diósgyőri Tájékozódási Futó Club) 1., Fekete Ágoston (Zalaegerszegi Tájékozódási Futó Club) 1.
trail-O szakág: Miháczi Zoltán (Tipo Tájfutó és Környezetvédő Egyesület) 3.

Teke:
Kakuk Levente (Répcelaki SE) 5.
Sáfrány Anita (Rákoshegyi VSE) 1.

Tekvondó:
Patakfalvy Luca (MTK) 2.

Tenisz:
Fucsovics Márton (Tenisz Park SE) 5.
Babos Tímea (MTK) 6.

Tollaslabda:
Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 4.
Sándorházi Vivien (Fővárosi Vízművek SK) 1.

Torna: 
szertorna: Berki Krisztián (UTE) 11., Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 2.
aerobik: Bali Dániel (PSN Zrt.) 4., Hegyi Dóra (Flex-HD SE) 3.
akrobatikus torna: Körtés Kora, Kutasi Vivien, Vincze Zita (női hármas, MTK) 1.
gumiasztal: Vincze Ákos (Dunaferr SE) 1. , Rozs Viktória (Dunaferr SE) 3.

Triatlon:
ifj. Faldum Gábor (Mogyi SE Baja) 4.
Kovács Zsófia (Budaörsi TK) 3.

Úszás: 
Cseh László (Eger) 10.
Hosszú Katinka (Iron Aquatics) 7.

Versenytánc: 
akrobatikus rock and roll: Bánhidi Dániel (Galaxy Szombathely) 1., Czetl Fanni (Galaxy Szombathely) 3.
versenytánc: Andrea Silvestri (Valcer Táncstúdió) 3., Váradi Martina (Valcer Táncstúdió) 3.

Vitorlázás:
Berecz Zsombor (Balatoni Yacht Club) 7. és Fa Nándor (Kereked Vitorlás Klub) 2.
Érdi Mária (Magyar Villamos Művek SE) 5.

Vívás:
Szatmári András (Vasas SC) 1.
Márton Anna (MTK) 2.

Vízilabda: 
Vámos Márton (FTC) 1.
Gangl Edina (UVSE) 1.

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Balatonfenyves, 2014. június 13.
Gardatetemek a Balaton partján, Balatonfenyvesnél 2014. június 13-án. Az elmúlt napokban mintegy 20 ezer gardatetemet gyűjtöttek be a Balatonnál, a halpusztulás oka egyelőre ismeretlen.
MTI Fotó: Varga György

Temetővé válhat a Balaton egy időre

Kommentek

Budapest, 2018. március 13.
A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) székháza a főváros V. kerületében, a Széchenyi István téren. 
Az alkonyi felvételen gépjárművek haladnak az id. Antall József rakparton.
MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba 
***************************
Kedves Felhasználó!
Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemű – különösen szerzői jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi – igényért a fotó készítője közvetlenül maga áll helyt, az MTVA felelőssége e körben kizárt.
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.