Háromhosszabbításos thriller volt az év kosármeccse

Fantasztikusan izgalmas volt magyar idő szerint szombaton hajnalban a Philadelphia és az Oklahoma City mérkőzésre, még LeBron James is elismerően tweetelt róla.

Úgy tűnt egyébként, hogy ha nem is simán, de már a rendes játékidőben nyeri a meccset a vendég Thunder, csakhogy Joel Embiid vezérletével a hazaiak 11-0-val zárták le a negyedik negyedet és hosszabbításra mentették a találkozót. Az OKC-nek a rendes játékidő végén, az első, majd a második hosszabbításban is megvolt a dobása a győzelemért, de ezek közül egyik sem jött be.

A harmadik ráadásban aztán Russel Westbrook hozta helyzetbe Andre Robersont, akinek a ziccere végül eldöntötte a találkozót, 119-117-re nyertek a vendégek. Westbrook tripla-duplázott, 27 pontot, 18 lepattanót és 15 gólpasszt jegyzett, igaz, 33 rádobásából csak 10 volt jó, ami elég karcsú mutató. A hazaiaknál Embiid nyújtott kiemelkedőt, volt 34 pontja, 8 lepattanója, 6 gólpassza és 2 blokkja is – a 7 eladott labda már nem mutat olyan jól.

Eredmények – NBA, alapszakasz

Charlotte Hornets – Miami Heat 98-104

Indiana Pacers – Detroit Pistons 98-104

Orlando Magic – Portland Trail Blazers 88-95

Philadelphia 76ers – Oklahoma City Thunder 117-119 – háromszori hosszabbítás után

Washington Wizards – Los Angeles Clippers 100-91

Boston Celtics – Utah Jazz 95-107

Toronto Raptors – Brooklyn Nets 120-87

Memphis Grizzlies – Atlanta Hawks 96-94

Milwaukee Bucks – Chicago Bulls 109-115

Denver Nuggets – New Orleans Pelicans 117-111 – hosszabbítás után

Houston Rockets – San Antonio Spurs 124-109

Fiotó: Europress/Getty Images/Andy Lyons