Csúfos véget érhet az olimpiai aranyától megfosztott orosz sportoló karrierje

Az orosz Alekszandr Tretyakov pénteken, az innsbrucki szkeleton-világkupán nagyon elrontotta a rajtot, szánkója teljesen kicsúszott a nyomvonalból, aminek az lett a vége, hogy már a pálya elején keresztbe állt, végül csak tetemes hátránnyal ért be a célba és tök utolsó, 34. lett. A kommentátorok sem akartak hinni a szemüknek, egyikük hosszasan mondogatta, hogy ezt nem hiszi el.

Könnyen lehet, hogy ez egy karrier csúfos vége volt, a héten ugyanis azt pletykálták, hogy a 32 éves Trtyakovnak ez lehet az utolsó versenye. Az orosz sportoló 2014-ben, Szocsiban az orosz szkeletonsport történetének első olimpiai aranyérmét nyerte, csakhogy ezt utólag doppingvétség miatt elvették tőle és örökre eltiltották az olimpiai részvételtől.

Tretyakov 2013-ban világbajnok volt, emellett van négy vb-ezüstje és két bronza is.