Norvégia az első döntős a női kézilabda-világbajnokságon

A címvédő és Európa-bajnok norvég női kézilabda-válogatott kilenc góllal legyőzte Hollandia csapatát a németországi világbajnokság pénteki első elődöntőjében, Hamburgban.

Az előző világ-, illetve Európa-bajnokság döntőseinek mérkőzésén elsöprő kezdést produkált Norvégia, amely a 12. percben már 8-1-re vezetett, és hétgólos előnyét a szünetig megőrizte (17-10). A második felvonásban tovább nőtt a különbség (30-20), és a hollandoknak a hajrában sem volt esélyük a felzárkózásra.

A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC játékosai közül a holland Yvette Broch négy gólt szerzett, a norvég Nora Mörk a mezőny legeredményesebb tagjaként nyolc, Stine Oftedal hat alkalommal volt eredményes. A Ferencvárost erősítő holland Danick Snelder háromszor, Laura van der Heijden ötször talált be.