Egész pályás kosárral sokkolta a Real Hangáékat a kosaras El Clásicón

Futballban december 23. a nagy nap, akkor rendezik az El Clásicót, vagyis a Real Madrid és Barcelona összecsapását, de a kosárlabda Euroligában csütörtök este már sor került a rangadóra. A Real kétpontos előnnyel fordult a nagyszünetre, és a második félidőben már nem engedte ki a kezéből a győzelmet, 87-75 lett a vége.

A meccs legszebb kosarát a Real szlovén hátvédje, Luka Doncic szerezte, aki a harmadik negyed végén a saját büntetővonalától engedte el a labdát, ami aztán a gyűrűben kötött ki.

16 pontjával Doncic lett a mezőny legeredményesebbje, a vendégeknél Hanga Ádám 30 perc alatt 5 pontig, 7 lepattanóig, 2 labdaszerzésig és 2 blokkig jutott. 12 meccs után a Real 6 győzelemmel és 6 vereséggel, a Barca 4 diadallal és 8 zakóval rendelkezik, ez a két mutató a 8., illetve a 12. helyet jelenti a 16 csapatos mezőnyben.

Kiemelt kép: Oscar Gonzalez / NurPhoto