Egykori ellenfelével erősített Novak Djokovic

A 2017-es szezon végén, novemberben visszavonult cseh Radek Stepanek is csatlakozik a korábbi világelső szerb teniszező, 12-szeres Grand Slam-győztes Novak Djokovic edzői stábjához. A könyöksérülése miatt a júliusi wimbledoni negyeddöntő óta nem versenyző Djokovic az Instagramon jelentette be, hogy Stepanekkel erősít, míg az amerikai Andre Agassival változatlanul folytatja a szakmai munkát.

A 39 éves Stepanek legjobb egyéni világranglista helyezése nyolcadik volt, párosban pedig negyedik, kétszer nyert Davis Kupát a cseh válogatottal, és a tavalyi riói olimpián vegyes párosban bronzérmet szerzett.

Djokovic egy éve veszítette el vezető helyét a világranglistán, azóta a sérülése miatt visszacsúszott a 12. helyre. A 12-szeres GS-győztes szerb játékos korábban dolgozott együtt Marian Vajdával és Boris Beckerrel is, Agassival pedig májusban kezdődött a közös munka.

A visszatérése utáni első hivatalos versenye január elején Dohában lesz.