Norvégia még nagy falat a vébére készülő női kézilabda-válogatottnak

A világbajnoki főpróbának számító felkészülési torna második fordulójában Kim Rasmussen szövetségi kapitány csapata a világbajnoki és Európa-bajnoki címvédő házigazdákkal találkozott, akik a legutóbbi három olimpiából kettőt megnyertek, míg tavaly, Rióban a harmadik helyen végeztek.

Az első pár perc után nagyon hatékonnyá vált a magyarok védekezése, illetve több nagy védést is bemutatott Bíró Blanka. A kapus a bravúrjaival magabiztosságot adott a védelemnek, a támadások pedig többször eredményesen zárultak, így a 17. percben 7-3-ra vezetett a magyar csapat. Ezt követően a norvégok megkezdték a felzárkózást, a szünetig egy gólra csökkentették hátrányukat.

A második játékrész 14. percében egyenlítettek a hazaiak, majd a hajráig fej fej mellett haladt a két válogatott. Utoljára 23-23-nál volt egyenlő az állás, onnan azonban a norvégok – a magyar hibákat kihasználva – még hat gólt szereztek, miközben csak egyet kaptak.

A december 1-jén kezdődő vb-n a magyar csapat Norvégiával egy csoportban szerepel.

Eredmény, Möbelringen Kupa, 2. forduló:

Norvégia-Magyarország 29-24 (11-12)

A másik szombati mérkőzésen:
Oroszország-Koreai Köztársaság 34-30 (16-14)

Csütörtökön játszották:
Oroszország-Magyarország 35-33 (18-17)
Norvégia – Koreai Köztársaság 39-28 (22-12)

Az állás: 1. Norvégia 4 pont (68-52), 2. Oroszország 4 (69-63), 3. Magyarország 0 (57-64), 4. Koreai Köztársaság 0 (58-73)