France's Pierre-Hugues Herbert (L) and Richard Gasquet (R) celebrate with their coach Yannick Noah after the doubles tennis match at the Davis Cup World Group final between France and Belgium at Pierre Mauroy Stadium in Lille on November 25, 2017.  / AFP PHOTO / PHILIPPE HUGUEN

Franciaország a Davis Kupa-győzelem kapujában

2017. 11. 25. 19:00

A szombati páros után a házigazda Franciaország vezetnek Belgium ellen a tenisz Davis Kupa lille-i döntőjében.

Pierre-Hugues Herbert és Richard Gasquet gyorsan játszmaelőnyhöz jutott, ám a Ruben Bemelmans, Joris De Loore belga duó egyenlített. A harmadik szett során rövidítésben bizonyultak jobbnak a franciák, akik a negyedik játszmával lezárták a találkozót.

A zárónap, vasárnap két egyes mérkőzés következik: először Jo-Wilfried Tsonga-David Goffin, majd Lucas Pouille-Steve Darcis találkozóra kerül sor 13.30-tól. A franciák tizedszer, a belgák először nyerhetik meg a kupát.

Eredmény:

Franciaország-Belgium 2-1 – állás a második nap után
Pierre-Hugues Herbert, Richard Gasquet-Ruben Bemelmans, Joris De Loore 6:1, 3:6, 7:6 (7-2), 6:4