Gyori's Anita Gorbicz celebrates during the final match of the EHF Final Four Handball Champions League Gyori Audi KC (Hungary) vs RK Buducnost (Montenegro) at the Papp Laszlo Arena in Budapest on May 4, 2014.     AFP PHOTO / ATTILA KISBENEDEK / AFP PHOTO / ATTILA KISBENEDEK

Női-kézi: Dániában nyert a Győri Audi ETO

2017. 11. 11. 17:37

A címvédő Győri Audi ETO KC a 13 gólos Nora Mörk vezérletével 27-24-re győzött Dániában a Midtjylland otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában.

A hazaiak már az ötödik percben időt kértek, mert három ETO-góllal kezdődött a találkozó. Nora Mörk kiválóan játszott, a vendégek hatodik találata volt az első olyan, amit nem a norvég jobbátlövő dobott.

Ahogyan a két csapat magyarországi meccsén, úgy eleinte most is komoly győri fölény jellemezte a játékot. A különbség tovább nőtt (4-10), majd csökkenni kezdett, mert a BL-címvédő játékosai némileg megtorpantak, támadásban pontatlanná váltak és hat percig nem voltak eredményesek (9-10). Az első félidő hajrájában az egyenlítésért támadott a Midtjylland, de nem járt sikerrel, a Győr kétgólos előnyben volt a szünetben.

A második félidőt is az ETO kezdte jobban, de a norvég Veronica Kristiansen irányításával egyenlítettek a dánok (17-17). A BL-címvédő magyarok több lövőhelyzetet elhibáztak, de a dánok sem voltak sokkal pontosabbak, 22-22-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A hajrát viszont a Győr bírta jobban, így Görbiczék végül meg tudták nyerni a meccset.

A Győr jövő vasárnap a norvég Larvik otthonában zárja a BL csoportkörét.