Rommá verte román ellenfelét a Szolnok a BL-ben

2017. 11. 08. 21:22

Címvédőhöz méltó jó játékkal, 12 góllal győzött a Szolnok férfi vízilabdacsapata hazai medencében a bukaresti Steaua ellen a Bajnokok Ligája csoportkörös szakaszának szerdai második fordulójában.

Az elején itt is, ott is jól működött a védekezés, utána azonban a Szolnoknak a támadójátéka is pontossá vált, és nagyjából kétpercenként, távoli remek lövésekkel bevéve a Steaua kapuját, elhúzott 4-0-ra. A román rivális a mérkőzés 12. percében szerezte meg szépítő találatát, majd újfent eredményes volt (6-2), csakhogy – elsősorban a triplázó Zalánki Gergőnek és a végül négy gólig jutó Milan Aleksicnek köszönhetően – a szolnoki gólgyártás sem állt le.

Olyannyira, hogy a harmadik játékrész végére már kilencgólosra hízott a hazai előny, miután a Steaua a nagyszünetet követő nyolc percben képtelen volt a magyar kapuba találni (11-2). A befejező negyedben gyorsan meglett a közte tíz is Fülöp Bence bombájával, s a Szolnok folytatásban is szinte tetszés szerint érte el góljait. A negyedszer is eredményes Aleksic révén már 14-2-t mutatott az eredményjelző, a 15-3-as végeredményt pedig a házigazdák harmadik délszláv légiósa, Zivko Gocic állította be.

Ugyanebben a csoportban szerepel az Eger is, amely viszont otthon veszítette el a Pro Recco elleni rangadót. Az olaszok az első negyedet 3-1-re nyerték, a magyar együttes pedig innentől kezdve csak szaladt az eredmény után, végül 6-4-re kikapott.

Az A csoportban kétgólos az OSC megizzadt a vendég Hannover ellen. A Hannover bő három perccel a vége előtt két góllal meglépett, de a hajrában sikerült az egyenlítés, majd egy kivédekezett emberhátrányos helyzet után, az utolsó másodpercben Nemanja Ubovic vállalkozott lövésre és a labda a menteni igyekvő Darko Brguljanról pattant a vendégek kapujába.

Eredmények – vízilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 2. forduló

A csoport:

A-Híd OSC Újbuda – Waspo Hannover (német) 8-7 (2-2, 1-2, 2-1, 3-2)
a magyar csapat góldobói: Drasko Brguljan 3, Randelovic 2, Ubovic 2, Salamon 1

B csoport:

Szolnoki VSC-Steaua Bucuresti (román) 15-3 (4-0, 2-2, 5-0, 4-1)
a magyar csapat góldobói: Aleksic 4, Zalánki 3, Cuk, Younger 2-2, Bátori, Jansik, Fülöp, Gocic 1-1

ZF-Eger – Pro Recco (olasz) 4-6 (1-3, 2-2, 1-1, 0-0)
a magyar csapat gólszerzője: Rasovic 4