Európa Kupa: nyert a Szolnok és a Fehérvár is

Végre megszerezte első győzelmét az Alba Fehérvár a kosárlabda Európa Kupa csoportkörében, a Szolnoki Olaj második sikerét aratta.

Az első két meccsét elbukó Alba az első negyedbe csúnyán lemaradt (14-28) és a második játékrészben is úgy tűnt, csak megközelíteni tudja a fehérorosz Cmoki Minszk csapatát. A harmadik negyedben aztán beindultak a magyarok és a 29. perben először vezetett a fehérvári csapat 50-48-ra. Az utolsó játékrész így nagy csatát hozott, a hajrában azonban szenzációs 9-0-s periódust produkáltak a magyarok és végleg eldöntötték a meccset.

Nem volt szükség hasonló fordításra a Szolnoki Olajnak, amely a veretlen Nyizsnyij Novgorod ellen próbált javítani a Falco elleni vereséget követően. Az első negyedet még két ponttal bukták a magyarok, ám egy elképesztő 19-0-s szériának hála elhúztak az oroszoktól, szünetre már 47-32 volt az állás a Szolnok javára.

Az utolsó tíz percet 74–51-es előnnyel kezdhette meg az Olaj, így nem meglepő, hogy végül a szolnokiak örülhettek a győzelemnek. A magyar csapat 82-51-re is vezetett, ám végül “csak” 97-71-s sikert aratott.