Hogy mire elég 0,9 másodperc? Egy győztes gólra!

Kevesebb mint egy másodperc volt hátra a Boston Bruins-Los Angeles Kings meccsből az NHL legutóbbi játéknapján. Az állás 1-1 volt, és már a hosszabbításban tartottak a felek, vagyis gyakorlatilag mindenki elkönyvelte, hogy jön a szétlövés.

A Kings játékosai azonban másképp gondolták, Anze Kopitar megnyerte a bulit a Boston harmadában, Tyler Toffoli pedig kapásból bevágta a korongot. Visszanézték az esetet, de a gól érvényes volt, még négy tizedmásodperc hátra volt, amikor Toffoli lövése a kapuba került, vagyis onnan, hogy a bíró elejtette a korongot, fél másodperc telt el a gólig. És ebbe még egy passz és egy lövés is belefért, hihetetlen.

A Kings 9 győzelemmel, egy hosszabbításos és egy rendes játékidőben elszenvedett vereséggel áll, ez klubrekord-beállítás, utoljára az 1980-1981-es idényben kezdett ilyen jól a csapat.