Kézilabda BL: a Kiel ellen is megőrizte veretlenségét a Veszprém

A férfi kézilabda Bajnokok Ligájának 4. fordulójában megőrizte hibátlan mérlegét a Telekom Veszprém vasárnap. Az ellenfél a csoport utolsó helyén álló THW Kiel volt, amely megszorongatta ugyan a magyar csapatot, de legyőzni nem tudta.

A találkozó elején ellépett a rendkívül gyorsan játszó vendégcsapat 3-7-re, ezért Ljubomir Vranjes vezetőedzőnek már a tizedik percben időt kért. A folytatásban is rengeteget hibázott támadásban a Veszprém, de Renato Sulic beállásával feljavult a magyarok játéka támadásban és védekezésben is. Olyannyira, hogy kilenc percig gólt sem lőtt a Kiel, a hajrában azonban bekeményítettek a németek és 12-15-re megnyerték az első félidőt.

Fordulás után nekiesett ellenfelének a hazai csapat, Mikler Roland is nagyon elkapta a fonalat, így sikerült ledolgozni a félidei hátrányt és a két csapat fej-fej mellett haladt. Tíz perccel a vége előtt Nagy László egyik ujja megsérült, ennek ellenére a hajrában, döntetlen állásnál visszaállt (23-23) és gólt is szerzett. A második félidőben a csapat minden tagja hihetetlenül koncentráltan és elszántan játszott és ha nagyon nehezen is, de behúzta a negyedik csoportmérkőzését is.