EHF Kupa: A Balatonfüred legyőzte Izland bajnokát

A Balatonfüredi KSE hazai pályán 27-22-re legyőzte szombaton az izlandi Valur Reykjavík csapatát a férfi kézilabda EHF Kupa-selejtező második fordulójának első mérkőzésén.

Remek első félidőt produkált a magyar csapat, amely a szünetig tekintélyes, nyolcgólos előnyt alakított ki (16-8). A második félidő elején igyekezett felzárkózni az izlandi bajnokcsapat, sorozatban háromszor volt eredményes, de a fürediek ekkor még vissza tudták állítani a korábbi különbséget. A folytatásban pontatlanná váltak a támadásaik, ezt kihasználva négygólos szériát produkáltak a vendégek (20-17) és szorossá tették az állást.

A hajrát Csoknyai István vezetőedző együttese bírta valamivel jobban, így megnyugtatónak tűnő előnnyel (27-22) várhatja a vasárnapi visszavágót, amit ugyancsak Balatonfüreden rendeznek.