US Open: Babos Tímea párosban győzelemmel nyitott

Az ötödik helyen kiemelt magyar-cseh kettős az elmúlt hetek legsimább győzelmét ünnepelhette, miután egy óra tizenegy perc alatt 6:4, 6:2-re legyőzte Nina Stojanovic, Natalija Vihljanceva (szerb, orosz) kettőst.

Babos Tímea és Andrea Hlaváčková az első szettben negyven perc alatt törte meg ellenfele ellenállását. 1:1 után brékeltek és játékelőnyt végig meg is tartották.

A második játszma simábban alakult. A magyar -cseh kettős újfent 1:1, majd 3:1 után is elnyerte ellenfele adogatását, majd egy brékkel Sztojanovics és Vikljanceva megpróbált visszajönni a meccsbe, de mivel a következő adogatásukat elvesztették, a következő adogatás után már mehettek is zuhanyozni..

A magyar-cseh kettős következő ellenfele Raquel Atawo, Sabine Lisicki (amerikai, brit) kettős lesz.

US Open, 50 400 000 DOLLÁR, kemény pálya, eredmény:

Női páros, első forduló, (a 32 közé jutásért):
Babos Tímea, Andrea Hlavácková (magyar, cseh, 5.)-Nina Stojanovic, Natalija Vihljanceva (szerb, orosz) 6:4, 6:2