Nívós ellenfelet kapott Fucsovics a US Openen

Nicolas Mahut lesz az ellenfele Fucsovics Mártonnak a teniszezők idei utolsó Grand Slam-tornáján, a hétfőn rajtoló US Open nyitófordulójában.

A két játékos még nem találkozott egymással. A világranglistán Fucsovics jelenleg a 122., míg Mahut a 113. helyen áll, de utóbbi három éve volt már a 37. is. Mahut játszotta minden idők leghosszabb teniszmeccsét: John Isnertől kapott ki a 2010-es Wimbledon nyitókörében 11 óra és öt percnyi játék után.

Fucsovicsnak siker esetén az üzbég Gyenyisz Isztomin és a 20. helyen kiemelt spanyol Albert Ramos Vinolas párharcának győztese következne.

A másik főtáblán érdekelt magyar játékos, Babos Tímea riválisa már pénteken ismertté vált a svájci Viktorija Golubic személyében. Eddigi egyetlen párharcukat a soproni teniszező nyerte tavaly áprilisban. A győztes a másodikként rangsorolt román Simona Haleppel, vagy a doppingeltiltása után első Grand Slam-tornáján induló orosz Marija Sarapovával küzdhet meg.