Tarolunk: újabb három érem a junior úszó vb-n

Két nap után már öt éremnél jár a magyar csapat az ifi vb-n, ahol igazi meglepetés eredmények is születtek.

Magyar idő szerint szerda hajnalban történelmi sikerrel, a junior úszó világbajnokságok első magyar aranyérmével indult az Indianapolisi méta. A 4 x 100 méteres férfi gyorsváltó aranya mellett Holló Balázs új junior magyar csúccsal (HUN 3:49.97) lett ezüstérmes 400 gyorson.

Miközben mi aludtunk, csütörtök éjszaka ezt a két fényes érmet fejelték meg fiatal úszóink újabb hárommal.

Késely Ajna 800 gyorson egyéni legjobbját úszta, amely egyben új korosztályos országos csúcs is (8:30.62), és amivel a dobogó második fokára állhatott a vb második versenynapján.

Németh Nándor hasonlóan új korosztályos országos csúccsal lett 200 gyorson ezüstérmes (1:46.79), míg Barta Márton sem akart lemaradni, az ő országos csúcsa 200 vegyesen (2:00.14) a bronzéremhez volt elegendő.

Dr. Sós Csaba rekedtre kiabálta magát, úgy nyilatkozott a második nap eseményei után. Nem elégedetlen. Számított az érmekre, de nem pont mindre és nem pont így.

Márton Richárd a 200 gyors döntőjében 1:48.77-es idővel hatodikként ért célba, míg Bonecz Boglárka 200 pillangón a 8. helyen zárta a versenyt (2:12.50). A női 100 méteres gyorsúszásban Gyurinovics Fanni 56.83-as ideje a 18. helyhez volt elegendő.