Párizs, 2017. július 23.
Az összetettben vezető sportoló sárga mezét viselő brit Chris Froome, a Sky csapat versenyzője áthalad a célvonalon a 104. Tour de France profi országúti kerékpáros körverseny 21., a Montgeron és Párizs közötti 103 kilométeres befejező szakaszán 2017. július 23-án. (MTI/AP/Laurent Rebours)

Tour de France: a brit kerékpáros sorozatban harmadszor nyert

2017. 07. 23. 21:52

A brit Chris Froome sorozatban harmadszor, összességében pedig negyedszer győzött a Tour de France országúti kerékpáros körversenyen.

Az utolsó, 21. szakaszon Párizsba ért a mezőny, a Champs-Elysées-n már csak “ünnepeltek” a versenyzők, igaz, a hajrában komoly harc folyt az etapsikerért, melyet végül a holland Dylan Groenewegen szerzett meg.

2017: Froome

A 31 éves, kenyai születésű Froome 2013, 2015 és 2016 után diadalmaskodott ismét a Touron. Így már csak egy sikerre van attól, hogy utolérje a csúcstartó négyest, vagyis a francia Jacques Anquetilt és Bernard Hinault-t, a belga Eddy Merckxet, valamint a spanyol Miguel Induraint, akik egyformán ötször nyerték meg a francia körversenyt.

A 104. alkalommal megrendezett, 3540 kilométer össztávú viadal hegyi bajnoka a hazai közönség előtt versenyző Warren Barguil (Sunweb), a pontverseny győztese pedig csapattársa, az ausztrál Michael Matthews lett. A legjobb fiatal versenyzőnek a kategória tavalyi győztesének, a brit Adam Yatesnek az ikertestvére, Simon (Orica-Scott) bizonyult.