MotoGP: Maverick Viñales felbukott Assenben, Rossi nyert – videó

A kilencszeres világbajnok Valentino Rossi győzött a MotoGP kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Holland Nagydíján.

Az olasz versenyző pályafutása 115. diadalát aratta – Assenben a tizediket -, és sikerével az összetettben feljött a harmadik helyre. A győzelmi örökranglistát Giacomo Agostini vezeti 122 elsőséggel. Rossi teljesítményének értékét növeli, hogy utoljára több mint egy éve, a tavaly június 5-i Katalán Nagydíjon győzött, míg legelső – még a 125 köbcentis kategóriában aratott – és mostani sikere között 20 év és 313 nap telt el.

Második helyen Rossi honfitársa, Danilo Petrucci zárt, míg a bronzérmet a háromszoros világbajnok spanyol Marc Marquez szerezte meg.

A világbajnoki pontversenyben eddig éllovas spanyol Maverick Viñales a 11. körben kiesett, így nem szerzett pontot.

Viñales bukásával a Holland Nagydíj ötödik helyezettje, az olasz Andrea Dovizioso vezeti a világbajnokságot.