Alonso kiesett, hatalmas balesetek az Indy 500-on

Vasárnap rendezték az IndyCar sorozat legendás indianapolisi versenyét, az Indy 500-at, amelyen idén négy újonc vett részt, az egyikük pedig a kétszeres Forma-1-es világbajnok Fernando Alonso. Ő volt egyébként a leggyorsabb újonc.

A futam első felében volt egy horrorbaleset, a pole-ból induló Scott Dixon hajtott bele Jay Howard autójába, majd szó szerint kirepült a pályáról, neki a kerítésnek. Kisebbfajta csoda, hogy egyikük sem sérült meg.

Ami Alonsót illeti, nem volt megilletődve, sőt, voltak olyan szakaszai a versenynek, amikor ő vezetett, összesen 27 körön át. A Honda-motor azonban itt is megtréfálta, 21 körrel a leintés előtt megadta magát. Nagy taps mellett fejezte be a futamot a spanyol.

17 körrel a leintés előtt egy újabb nagy baleset volt, négyen estek ki, de ők is megúszták sérülés nélkül.

A 200 körös verseny hajrájában aztán egy korábbi Forma-1-es pilóta, Takuma Szato és a brazil Hélio Castroneves csatázott az első helyért. Szato nyerte meg végül a 101. Indy 500-at, első japánként diadalmaskodott a versenyen. Ed Jones lett a harmadik. 18-an fejezték be a versenyt a 33-as mezőnyből.