Éremmel kezdett a magyar csapat a birkózó Eb-n

Veréb István bronzérmet nyert a szabadfogásúak 86 kilogrammos versenyében az újvidéki birkózó Európa-bajnokság keddi nyitónapján.

A szombathelyi sportoló a helyosztón 2-2-es döntetlent ért el a grúz Dato Marszagisvili ellen, de mivel nagyobb értékű akciót mutatott be ellenfelénél, így ő nyert.

A magyar versenyző a 2013-as vb- és 2014-es Eb-bronzérme után harmadszor állhatott dobogóra világversenyen.

Köszönöm azoknak, akik az olimpia kudarcos éve után segítettek, a feleségemnek és Ritter Árpinak az edzéseken. Életem legnehezebb versenye volt, mindent, és még annál is többet kiadtam magamból. Bizonyítottam, hogy még oda tartozom, ahová kell, ennek az éremnek súlya van

– mondta Veréb.

Gulyás István szövetségi kapitány úgy értékelt, hogy versenyzője a bronzmérkőzésen birkózott a legjobban, tiszta volt fejben, jó volt a sérült könyöke, bírta erővel is.