NHL: súlyos sérüléssel indult a főcsoport-elődöntő

A Nashville 4–3 győzte le vendégként a St. Louist  az NHL nyugati főcsoport-elődöntőinek első mérkőzésén. Colin Wilson találatával 1-0-ra vezettek a vendégek, amikor az második harmad második percében a hazaiak hátvédje Robert Bortuzzo elütött a korong felett.

A szabadon hagyott pakkra a nashville-i Kevin Fiala csapott le, és a helyzetet menteni akaró Bortuzzo szorításában mindkét játékos nekiütközött a a kapu mögött a palánknak.

A 20 éves svájci húzta a rövidebbet, ő a jégen maradt és láthatóan hatalmas fájdalma volt.

Miközben az orvosok rögzítették a játékos minden bizonnyal kificamodott, szalagsérülést szenvedő bal térdét 17 perc telt el játék nélkül. Később a Nasheville Fiala nélkül is behúzták a meccset. Szerencsére a fiatal játékos állapota az első kórházi hírek szerint kielégítő.

A nap másik mérkőzésén az Edmonton Oilers szintén idegenben szerzett előnyt az Annaheim Ducks ellenében.