A MOL-Pick-Szeged ott van Európa legjobb nyolc csapata között

Dán ellenfelét ütötte el a továbbjutástól a magyar csapat a kézilabda Bajnokok Ligájában.

A Silkeborg otthonában is nyerni tudott a MOL-Pick-Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében (26-24), így a visszavágón is esélyesebbnek számított.

Ehhez képest a dánok jobban haladtak az első félidőben, és 16-14-re meg is nyerték az első játékrészt. A végére viszont elfáradtak, 18-17-től pedig már csak nőtt a szegediek előnye.

A kettős győzelemmel kivívott továbbjutás után nagyon nagy falat következik, hiszen a PSG lesz a magyar csapat ellenfele a Final Fourba jutásért.

A Veszprém már szombaton bejutott a nyolc közé, vasárnap kiderült, hogy a Montpellier lesz az ellenfele.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő:

Mol-Pick Szeged–Silkeborg (dán) 33–24 (14–16)

Továbbjutott a Szeged, 59-48-as gólkülönbséggel.

A folytatásban, negyeddöntők:

Szeged-PSG
Veszprém-Montpellier
Kiel-Barcelona
Flensburg-Vardar Skopje

A negyeddöntők első meccseit április 19. és 23. között, a visszavágókat április 26. és 30. között rendezik.