A ceglédi csodacsapat a Sopront már nem tudta megállítani

A Sopron nyerte a női kosárlabda Magyar Kupát.

A VBW CEKK-Cegléd hatalmas bravúrt hajtott végre azzal, hogy a Diósgyőr és a házigazda PEAC-Pécs csapatát is legyőzte a női kosárlabda Killik László Tippmix Magyar Kupa nyolcas döntőjében, így jutott el a döntőig.

Páratlan bravúr ez Cziczás László vezetőedző csapatától, a korábbi kiváló szolnoki irányító évek óta remek munkát végez Cegléden, ennek most eredménye is lett, a csapat mentalitása az egész szezonban tiszteletre méltó.

A két bravúr után a döntőre már elfogyott az erő, a Sterbenz László vezette bajnoki címvédő, az elődöntőben a Győrt búcsúztató Uniqa-Sopron 94-64-re győzött, igaz, a meccs csak a második félidőre nyílt ki ennyire (a harmadik negyed előtt még csak 44-40 volt az állás, azaz csak négy ponttal ment a Sopron).

A Sopron 2007, 2008, 2011, 2012, 2013 és 2015 után hetedszer ünnepelhetett, a bronzérmet a PEAC-Pécset 71-66-ra legyőző CMB Cargo UNI Győr szerezte meg.