Australian Open: Nadal és egy magyar teniszező is győzelmet ünnepelhetett

Magyar idő szerint szerda reggel lépett pályára Rafael Nadal az Australian Open negyeddöntőjében, az ellenfele a kanadai Milos Raonic volt.

A 9. helyen kiemelt spanyol 3:3 után brékelt, majd 6:4-re behúzta az első szettet. A második játszma elképesztően szoros volt, végül ezt is Nadal nyerte rövidítésben (9:7).

A harmadik szettben 5:4-es vezetésnél Raonic semmire vesztette el az adogatását, így a korábbi világelső jutott be a legjobb négy közé.

Pályafutása második GS-elődöntőjét játszhatja Grigor Dimitrov. A bolgár játékos a belga David Goffint búcsúztatta.

A hölgyek versenyében Serena Williams simán legyőzte Konta JohannátMirjana Lucic-Baroni pedig meglepetésre Karolína Plískovát küldte haza.

A juniorok versenyében Piros Zsombor bejutott a negyeddöntőbe. A 17 éves játékos 6:3, 6:2-re verte a másodikként rangsorolt tajvani Ju Hsziu-hszut. A legjobb nyolc között a francia Matteo Martineau lesz a magyar teniszező ellenfele.