Magyar ezüstérem a rövidpályás gyorskorcsolya Eb-n

Liu Shaoang révén egy ezüstérmet szereztek a magyar versenyzők a gyorskorcsolyázók torinói rövidpályás Európa-bajnokságának szombati napján.

A 18 éves sportoló 1500 méteren végzett a második helyen, ezzel megszerezte pályafutása első egyéni Eb-érmét. Ugyanebben a fináléban testvére, Liu Shaolin Sándor negyedik, Knoch Viktor pedig ötödik lett. A nőknél Jászapáti Petra szintén A-döntőbe jutott, ahol hatodikként végzett ezen a távon.

500 méteren a világbajnok Liu Shaolin Sándor a fináléban az élen haladt, amikor elcsúszott, így negyedik lett. A B-döntőbe jutott Knoch Viktor hatodik lett, az ugyanitt másodikként célba érő Liu Shaoangot pedig utólag kizárták a futamból, ezzel nyolcadikként végzett. Ezen a távon Jászapáti Petra szintén B-döntős volt, s összesítésben hetedik lett.