Fel akarta adni a világ legabszurdabb meccsét, majd megnyerte a tornát

A selejtezőből felkerült, majd utána is minden meccsét megnyerő belga Elise Mertens szerezte meg a tornagyőzelmet az ausztráliai Hobartban, a 226 ezer dollár (66 millió forint) összdíjazású női keménypályás tenisztornán, írja az MTI. A szombati döntőben a viadalnak a nemzetközi rangsor 127. helyezettjeként nekivágó játékos két sima szettben, 74 perc alatt verte a világranglistán 40. román Monica Niculescut.

A 21 esztendős Martens volt az, aki a selejtezők második körében búcsúztatta a világranglistán 160., tavaly junior US Open-bajnok, 18 éves magyar Gálfi Dalmát.

És ő volt az is, aki részt vett minden idők egyik legabszurdabb teniszmeccsén. A Sachia Vickery elleni összecsapást ugyanis mindketten fel akarták adni az Australian Open selejtezője miatt, ám Vickery volt a gyorsabb, Mertens így továbbjutott – mindössze egy, ráadásul elveszített gém után.

Sachia Vickery a selejtező első körében elhasalt az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.