Alvás nélkül, 19 óra utazás után nullázták le a Fehérvárt

fehérvár av19 (fehérvár av19)

Szerdán este azzal a tudattal lépett jégre a Fehérvár AV az EBEL-ben, hogy a közvetlen előtte lévő riválisok mindannyian kikaptak, így volt esély a felzárkózásra.

A Fehérvárnak ehhez az utolsó előtti Dornbirner otthonában kellett volna nyernie. Nem sikerült. A hazaiak lenullázták (4-0) a Fehérvárt és mivel az alapszakaszból már csak két forduló van hátra, úszni látszik a rájátszás.

Benoit Laporte edző a mérkőzés után csak az első harmad játékával volt elégedett és a klub honlapján magyarázatot adott a zakóra. Kiderült, nem volt olyan egyszerű a meccs előtti időszak.:

Tudni kell, hogy hajnal háromkor került ágyba a csapat, tizenkilenc órát töltöttünk úton egy műszaki hiba miatt. Nem így terveztük, de a srácok jól alkalmazkodtak ehhez a helyzethez. Az első két gól egyéni hiba következtében esett, ezen sajnos nehezen léptünk túl. Bár a második harmadban 19 kapura lövésünk volt, nem született gól. Emellett a második harmadtól úgy láttam, nem voltunk elég élesek, majd két újabb könnyű gólt kaptunk. Természetesen csalódott vagyok a vereség miatt, hiszen a többi mérkőzés számunkra ideálisan alakult. Ha oda akarunk érni a hetedik helyre, pénteken mindenképpen győznünk kell.

Mondjuk, előfordul az ilyen, de, hogy ezen múljon a rájátszás, az nem túl professzionális.

Ettől a matematikai sansz még él: pénteken pont Villachban, majd vasárnap Székesfehérváron a Graz ellen kell győzni ahhoz, hogy szó lehessen a playoffról, azaz az első nyolc helyről.