Magyar autóversenyző lett az év tehetsége

2016. 12. 12. 12:49

Mi is megírtuk, hogy az S1600-as kategóriában versenyző Szabó Krisztián nyerte a ralikrossz Európa-bajnokságot.

Elképesztő érzés, meg sem tudok szólalni

-nyilatkozta a németországi Esteringen rendezett utolsó futam után a magyar pilóta.

Most a Nemzetközi Automobil Szövetség az év közép-európai tehetségének választotta, így az Eb-győzelem után újabb nagy sikert ünnepelhet.

A kontinens trónját háromszor meghódító pilóta egy horvát autóversenyzővel megosztva kapta meg az elismerést az FIA közép-európai zónájának Pozsonyban megrendezett díjátadó ünnepségén.

A díjra a nemzeti szövetségek terjesztették elő a versenyzőiket, a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség engem jelölt, és külön megtiszteltetés volt, hogy a díjat Jean Todt FIA-elnöktől vehettem át

-idézi az MTI a díjazott közleményét.

A Skoda Fabiával versenyző magyar pilóta pályafutása második szezonjában lett a Super 1600-as kategória Eb-győztese, és Magyarországon őt választották az év ralikrossz-versenyzőjének.