Hanga Ádám blokkolásáért odavan a kosárlabda társadalom

Hanga Ádám csapata, a Baskonia Vitoria Gasteiz az Euroliga-nyitányon és a spanyol kosárlabda-bajnokság negyedik fordulójában is nyert a hétvégén.

Az Euroligában legutóbb negyedik baszk gárda hazai pályán 85-84-re verte a török Efes Istanbult, a magyar csapatkapitány 30 perc alatt 6 pontot, 4 lepattanót és 4 gólpasszt gyűjtött. A nemzetközi sorozat honlapja a forduló hetedik legszebb jelenetének választotta Hanga egyik dobásblokkolását.

Vasárnap a vitoriaiak az Andorra csapatát fogadták, és 95-77-es győzelmet arattak. Ezen a meccsen Hanga 28 perc alatt 13 ponttal, 6 lepattanóval és 4 gólpasszal zárt, ezzel csapata egyik legjobbja volt.

Az idei Euroliga-szezonban mindenki játszik mindenkivel, eltűnt a csoportrendszer. A tavalyi győztes CSZKA Moszkva és a Fenerbahce kilóg felülről, utána 13-14 csapat ugyanolyan erőt képvisel. Sok izgalmas meccs lesz