Moto3-ban már van bajnok, a MotoGP-ben majdnem

Dél-afrikai győztese van a Moto3-as gyorsaságimotoros-bajnokság idei szezonjának.

Az összetett világbajnoki pontversenyt vezető Marc Marquez győzött MotoGP-ben a gyorsaságimotoros-vb vasárnapi Aragóniai Nagydíján.

A spanyol versenyző mostani győzelmével nagy lépést tett pályafutásának harmadik vb-címe felé. Az összetettben második olasz Valentino Rossi nagy csatát vívott a második helyért, de végül megelőzte őt a címvédő spanyol Jorge Lorenzo.

A Moto3-ban a pontversenyben toronymagasan vezető dél-afrikai Brad Binder ezúttal második lett, de ezzel is behozhatatlan előnyre tett szert, és négy futammal az idény vége előtt megszerezte a kategória világbajnoki címét.

A 21 éves versenyző Jon Ekerold 1980-as sikere óta az első dél-afrikai vb-első – emlékeztet az MTI.

(Nyitókép: Europress Fotóügynökség.)