Eddig meccset sem nyert, Quebecben tornagyőzelmet ünnepelhetett a 19 éves teniszező

A francia Oceane Dodin nyerte meg a Quebec Cityben rendezett, 250 ezer dollár összdíjazású női keménypályás tenisztornát.

A 19 éves játékos az amerikai Lauren Davist győzte le a fináléban. Az első játszmában 4-2-re elhúzott a francia teniszező, Davis innen még ki tudott egyenlíteni, de 4-4 után zsinórban két szettet vesztett, így Dodin került előnybe.

A második jászmában 3-0-ra elhúzott a 19 éves teniszező, Davis még fel tudott zárkózni 4-3-ra, de végül ezt a szettet is elvesztette, így Dodin lett a bajnok. A lille-i születésű játékosnak ez volt pályafutása első trófeája, a kanadai torna előtt egyébként még mérkőzést sem nyert WTA-versenyeken. Ő az első tizenéves, aki idén WTA-tornagyőzelmet ünnepelhetett.