Vuelta: Frank nyerte a 17. szakaszt

Mathias Frank nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 17., szerdai szakaszát – számol be a lavuelta.com.

A Castellón és Mas de la Costa közötti 177,5 kilométeres, hegyi befutóval záruló etapon a svájci kerekes bírta legjobban a helyenként húszszázalékosnál is meredekebb célba vezető emelkedőt.

A kolumbiai Nairo Quintana megőrizte előnyét összetettben, a háromszoros Tour de France-győztes Chris Froome-nak többször is gondja volt, hogy tartsa a tempót riválisaival, de mindig visszaküzdötte magát, így velük együtt 3:27 perc hátránnyal ért célba, azaz megőrizte második pozícióját. A vasárnapig tartó verseny következő szakaszán a Requena és Gandía közötti 200,6 kilométer megtétele vár a mezőnyre.