Megszenvedtek a győzelemért a brazilok

A brazil labdarúgó-válogatott csütörtökön Ecuadorban lépett pályára világbajnoki selejtezőn. A hazaiak keretében ott volt a Ferencváros játékosa, Cristian Ramírez, de a 22 éves védő nem kapott játéklehetőséget.

Az első félidőben nem találtak a hálóba a csapatok, a második játékrészben is sokáig állták a sarat az ecuadoriak. Végül a 72. percben tört meg a jég, mikor Gabriel Jesust buktatták a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest pedig Neymar váltotta gólra (0–1).

Juan Carlos Paredes egy talpalásért megkapta második sárga lapját a 76. percben, így még nehezebb helyzetbe kerültek a hazaiak. A hajrában Gabriel Jesus duplázott, így a brazilok egy pontra megközelítették Ecuadort a tabellán.

Kolumbia két tizenegyest is kihagyott a sereghajtó Venezuela ellen, de így is 2-0-ra nyert James Rodríguez és Macnelly Torres góljaival.