Babos Tímea sosem állt még ilyen előkelő helyen a világranglistán

Babos Tímea a 33. helyen áll a legfrissebb WTA-ranglistán, ez pedig karriercsúcs. A 23 éves magyar teniszező a 41. helyre ugrott előre az utóbbi hetek jó szereplésének köszönhetően.

Augusztus elején a florianopolisi verseny döntőjében a második kiemelt román Irina-Camelia Begu fosztotta meg a győzelemtől. Babos legutóbb Cincinnatiben versenyzett, ahol a negyeddöntőben a világranglistán harmadik spanyol Garbine Muguruza ellen szenvedett vereséget, 6-4, 6-3 arányban.  A mostani mérkőzés után úgy nyilatkozott:

Próbáltam extra energiákat mozgósítani, de nagyon-nagyon fáradt vagyok. Rettenetesen fáj mindenem, főleg a bal oldalam. Nagyon fáj a hajlítómtól kezdve egészen a bokámig. Nyilván ezek nem kifogások, ez csak a valóság, a realitás. Rengeteg stresszes meccset játszottam ezen a versenyen. Összességében nagyon-nagyon elégedett vagyok az egyénimmel erre a hétre, örülök az új karriercsúcsnak.