Babos Tímea párosban már negyeddöntős

A harmadik kiemelt magyar, kazah duó a viadal honlapjának beszámolója szerint az Anabel Medina Garrigues, Arantxa Parra Santonja spanyol párost győzte le két szettben az 51 percig tartó találkozón.

Egyéniben a selejtezőből indult magyar játékos korábban búcsúztatta a nyolcadik helyen kiemelt szlovák Dominika Cibulkovát. Ellenfele a negyeddöntőben a negyedikként rangsorolt spanyol Garbine Muguruza Blanco lesz.

Hihetetlen nap volt a mai! Könnyekkel küzdöttem és Thomas is könnyezett a meccs végén. Nagyon-nagyon sok munka és érzelem van egy ilyen siker mögött. Hatalmas dolog megnyerni egy ilyen meccset. Főleg annak fényében, ahogyan elveszítettem az első szettet és utána ahogyan fel tudtam állni. Amikor volt egy kis lélektani előnyöm, akkor eleredt az eső. Utána úgy tudtam kiállni a pályára, hogy esélyt sem adtam a világranglista 11. helyezettjének. Ez karrierem eddigi egyik legnagyobb győzelme és egyik legjobb versenye. De menni kell tovább! Ez az ötödik meccsem, egyre nehezebben tudok regenerálódni. De visz a szívem, igyekszem! Ezen kívül persze a párosnak is nagyon örülök! Odatettem Magam 100 százalékosan, egy nagyon jó partnerem van, nagyon jól is játszottunk. Ott is menni kell tovább. Szuper nap volt, pénteken pedig jön újabb két meccs

– nyilatkozta a teniszezőnő a babostimea.hu oldalon.

A férfiak versenyében az elsőként rangsorolt, a tornán 2008-ban és 2011-ben győztes brit Andy Murray könnyedén jutott tovább a dél-afrikai Kevin Anderson ellen.

WESTERN & SOUTHERN OPEN (2 804 000 DOLLÁR, KEMÉNY), EREDMÉNYEK:

Nők,  páros:
Babos, Svedova (magyar, kazah, 3.)-Medina Garrigues, Parra Santonja (spanyol) 6:2, 6:0