Három aranyat nyertek a magyarok a sportlövő GP-n

Tobai-Sike Renáta lég- és sportpisztolyban, míg a szintén ötkarikás szereplő Péni István légpuskában győzött a szerbiai Újvidéken zajló nemzetközi sportlövő Grand Prix-versenyen – írja a viadal honlapja.

A világ- és Európa-bajnoki bronzérmes Tobai-Sike a 10 méteres, illetve a 25 méteres számban is elsősorban a fináléban nyújtott maradandót. Előbbiben az alapversenyből 375 körrel a nyolcadik helyen jutott döntőbe, ott viszont mindenkinél jobb volt, s 198,3 körös eredménnyel végzett az élen.

Sportpisztolyban 578 körrel, harmadikként jutott döntőbe, melyben a rangsoroló szakaszt az első helyen zárta, az aranyéremért rendezett párharcban pedig 7-3-ra legyőzte a világranglista-vezető bolgár Antoaneta Bonevát.

Az ifjúsági olimpiai bajnok Péni ismét bizonyította, hogy parádés formában van, a légpuska alapversenyét 626,1 körrel a második helyen zárta, a döntőben pedig 206,5 körrel ő volt a legjobb.

A viadalon szombaton és vasárnap az 50 méteres versenyszámokat rendezik.