Vízilabda: még túl erősek az amerikaiak a magyaroknak

A tengerentúlon edz a női válogatottunk Rió jegyében, és háromszor is meccsel a világbajnoki és olimpiai bajnoki címvédő amerikaiakkal. Az első, hivatalos mérkőzésen 13-6-ra kaptunk ki, szerda éjjel Greenwichben 11-6 lett a vége, ismét az amerikaiak javára.

Sokáig jól tartotta magát a válogatott, de a harmadik negyedben 5 gólt kapott, és csak 2-t lőtt, a holtpont tehát ekkor jött el, és később már 8-4-re is vezetett az esélyesebb amerikai csapat.

A vége ötgólos vereség, azaz csökkent a különbség az előző edzőmeccshez képest.

Riói tovább csökkenhet – a két válogatott szombaton ismét edzőmeccset játszik, akkor már New Yorkban.

A szerdai találkozót az alábbi videóban teljes egészében vissza lehet nézni.

Eredmény – felkészülési vízilabda-mérkőzés

Egyesült Államok–Magyarország 11–6 (1–0, 2–2, 5–2, 3–2)

EGYESÜLT ÁLLAMOK: Hill – Musselman 1, Sidemann 1, Fattal 1, Clark 2, Steffens, Mathewson 3, Neushul 1, A. Fisher, Gilchrist 2, M. Fisher, Craig. Szövetségi kapitány: Adam Krikorian

MAGYARORSZÁG: Gangl – Czigány 1, Antal1, Kisteleki H., Szücs G., Takács O. 1, Illés, Keszthelyi 3, Tóth I., Bujka, Csabai, Menczinger, Garda. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Gól/emberelőny: 8/11, ill. 4/10