Szinte helyzet sem kellett a győztes gólhoz

A San Jose Sharks hosszabbítás után 3-2-re legyőzte a vendég Pittsburgh Penguins csapatát az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) döntőjének harmadik mérkőzésen, így 2-1-re szépített az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.

A pittsburghiek kétszer is vezettek a meccsen, azonban a házigazda mindkétszer egyenlíteni tudott, így sikerült hosszabbításra menteniük a mérkőzést. A ráadás elején – hiába lőtt többet kapura a Penguins – a nagy gólszerzési lehetőségek a Sharks előtt adódtak, majd a vendégek is kis híján betaláltak. A 73. percben a finn Joonas Donskoi a kapu mögül visszafordulva, két védő gyűrűjében lőtt, és a korong a letérdelő Murray fejvédőjéről bepattant.

A San Jose az idei rájátszásban a korábbi négy hosszabbításos meccsét elveszítette, és most szakadt meg ez a rossz sorozat.

Eredmény – Stanley Kupa-döntő, 3. mérkőzés

San Jose Sharks-Pittsburgh Penguins 3-2 (1-1, 0-1, 1-0, 1-0), hosszabbítás után
gól: Braun (10.), Ward (49.), Donskoi (73.), illetve Lovejoy (6.), Hörnqvist (40.)

A párharc állása: 2-1 a Pittsburgh javára. A következő mérkőzést magyar idő szerint kedd hajnalban rendezik ugyancsak San Joséban.